VAŠE PŘÍBĚHY

Po několika letech jsme opět vyjeli na vytrvalostní závody v roli wranglerů, rodičů-chladičů, prostě crew - tentokrát do Vysokého Chlumce. Naším hlavním úkolem bude dostat na správném místě ve správném čase dostatek vody na koně, eventuálně do koně.

Johanka

22.12.2018

Autor: Barbora Koderová, foto: Lenka Sittová

Prestižní Al Maktoum Cup je takovým obřím zrcadlem pouštní vytrvalosti - vedle neuvěřitelných výkonů koní v čele, kteří prošli sítem tvrdého tréninku, negativ souvisejících s fatálními případy, pompéznosti a velké pozitivní i negativní publicity, jsou ve výsledkové listině jezdci (a je jich většina), kteří nejedou "dostih", ale svůj vytrvalostní...

Některé dotazy nových zájemců o vytrvalostní ježdění mi připomněly náš úplně první rodinný vytrvalostní výlet na na Zmrzlík. Tenkrát se jednalo o jubilejní, desátý ročník vytrvalostních závodů (tehdy se tomu říkalo distanční dostih), a pořádal ho Leša Leiský, tuším v roce 1994-5. Průkopníkem naší rodinné vytrvalosti byl tenkrát Petr, můj muž, a...

11. května na mezinárodních závodech v Šamoríně dojela Bára Koderová s AGILE JOE v CEI3* na 6. místě při průměrné rychlosti 15 km/h. Cesta k tomuto úspěchu však byla trnitá, jak zjistíte z jejího barvitého vyprávění, které víceméně navazuje na příběh Johanky.

Druhý díl mého kopytního vyprávění začnu od konce - Agile Joe je desetiletý valach, angloarab, vyrobený cíleně pro vytrvalostní sport, který včera dokončil CEI*** a splnil si tak kvalifikaci na ME.

Tím je jasné, že se už dávno proměnil v labuť a roztáhl svá dokonalá křídla..a létá..