Portréty vytrvalostních koní a jezdců

Dnes se přesuneme z pouště do kolébky vytrvalosti - do USA. Jednou z ikon americké vytrvalosti je 69letý sympaťák a bývalý poštmistr v důchodu Dave Rabe, který dosáhl úctyhodné sumy 70 000 vytrvalostních mil - to je 112 000 kilometrů v sedle na členitých tratích v Americe.

Únor je obvykle měsícem vyhlašování nejlepších jezdců a koní za uplynulou sezónu. AERC, Americká vytrvalost, na své tradiční konferenci v Renu vedle odborných přednášek vyhlásila koně a jezdce, kteří vstoupili do síně slávy. Možná je to od nás příliš daleko, ale za těmito cenami jsou skutečně dlouhodobé vytrvalostní výkony na nejtěžších tratích.

Letošní Tevis Cup dokázal, že ve vytrvalosti je "stáří" relativní pojem - jak pro jezdce, tak pro koně. Koní nad 20 let se letos objevilo na startu TC 15 a 7 z nich dokončilo. Nejstarší - PL MERCURY, měl v kolonce věku 23:41. Podíváme-li na původ PL Merkuryho, narazíme v něm 7x na jméno RAFFLES., jehož cesta mezi hvězdné plemeníky...

Yamamah

10.11.2018

Klisna australského chovu, původně se jmenovala Kurrajong Concorde se svou výkonností zařadila mezi nejlepší vytrvalostní koně na světě.