Zemřel Peter Reichmann - velká osobnost české vytrvalosti

24.07.2017 15:16

... a samozřejmě i té mezinárodní. Zemřel ve věku 70 let 23.července 2017. Petera Reichmanna si všichni budou pamatovat jako přátelského člověka s velkým srdcem pro koně, schopného podnikatele, chovatele vytrvalostních koní, férpvého sportovce. 

Pilada, Tuzemec 13, Modem 29, Razzia du Barthas...  koně, kteří získali mnoho úspěchů na našich i zahraničních tratích, stejně jejich jezdkyně - Silvie Lorenzová, Tereza Kopecká, Kateřina Hemzalová a další ze stáje JK Habrovany, patří k vytrvalostní špičce právě díky jeho nadšení a schopnostem. V roce 2015 Tereza Kopecká byla v čele světového žebříčku FEI ve vytrvalosti.

Sám vytrvalost jezdil a to do úrovně dvou hvězd - s klisnou Piladou dvakrát zvítězil v CEI2* 120 km  v roce 2006. Z jeho začátků si pamatuji dlouhý souboj na MČR v roce 2005 na náročné trati  v Zábřehu, kdy bojoval o zlato v sedle Pilady s Petrem Jadlovským se Sumikou. 

Měla jsem ho za zády na vytrvalosti v Kozlově roku 2005 v 70 km a pamatuji si, když mě několik kilometrů před cílem předjel s přátelským pozdravem a téměř omluvným úsměvem. Vždy působil veskrze lidsky, bez jakékoliv známky nadřazenosti, jakou s oblibou nosí někteří úspěšní lidé. Čest jeho památce.