Tribunál FEI diskvalifikoval šejka Mhm Mubarak Al Khalifu

16.09.2014 21:53

Vzpomínáte si ještě na video, kde byl Tarabic Carl, kůň tohoto jezdce, naháněn z auta, přestože už si sám chtěl přejít do klusu? Nakonec za to dostal žlutou kartu a pokutu 500 švýcarských franků. Dále byl národní federací  a Bahrain Royal Equestrian suspendován – ale ve výsledcích byl stále uveden jako vítěz. Jednalo se o prestižní King´s Cup, který se konal letos 7. února. Dnes ráno na základě formálního protestu dvou britských novinářek – Pippa Cuckson a Lucy Higginson, byl Mubarak Al Khalifa v tomto závodě diskvalifikován a přišel o medaile, body a finanční výhru.

V březnu byla předložena ještě dvě videa – najíždění a troubení na koně, pobídky koně kopáním, popohánění.  Avšak podle prvního trestu nejednalo o surovost, netrvalo to dlouho, kůň jen krátce zrychlil. V závěrečné vet-gate prošel bez jakýchkoliv problémů – byl metabolicky v pořádku, nekulhal, neměl bolavá záda ani porušenou kůži.

Přesto – podle pravidel se nerozlišuje nějaká menší nebo větší surovost koně, pravidla jsou jednoznačná a trestem má být diskvalifikace. Podle obou novinářek nemá cenu zavádět nová pravidla, když se nedodržují ta, která tu jsou:

811.1. Každý úkon nebo série úkonů, které podle SR mohou být jasně a jednoznačně definovány jako surovost nebo hrubé zacházení, budou penalizovány diskvalifikací a dalšími tresty podle Všeobecných pravidel, a taková událost musí být nahlášena na FEI (ČJF).

 

Celý článek: https://horsetalk.co.nz/2014/09/16/fei-tribunal-disqualifies-sheikh-bahrain-endurance-race/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+HorsetalkconzHeadlines+%28Horsetalk.co.nz+Headlines%29#axzz3DT3FNTlt

A pokud jde o výsledek – zatím je Mubarak Al Khalifa stále vítězem:

https://data.fei.org/Horse/Performance.aspx?p=2BCE7EC7CCE1C400817FD64FDFDFF3C8