Střípky z Normandie a jaké bude počasí???

25.08.2014 22:38

 

  • Limit 15 km/h na 160 km trati  museli splnit účastníci her ve vytrvalosti, aby se kvalifikovali na Světové jezdecké hry v Normandii.
  • Poprvé se na světových hrách člení trať do pěti kol místo šesti – 37,9 km, 35,8 km, 32,8 km, 33,1 km, 20,4 km
  • Vytrvalost bývá rodinná záležitost – v šesti týmech jede část rodiny:

Sestry Melanie a Sabrina Arnold (GER), sestry Mickels a Valy Schmartz (Lucembursko), manželé Heather a Jeremy Reynolds (USA), Jaume Punti-Dachs a Maria Alvarez Ponton (ESP), matka s dcerou Andera a Georgia Smiths (NZ), matka a dcera Penny a Alexandra Toft (AUS).

  • Předpověď počasí na středu a čtvrtek – Sartilly

Podle meteorologů: nevypadá to špatně - teplota od 16 do 20°C ve středu i ve čtvrtek. Ve středu bude ještě zataženo až oblačno a občas může zapršet, ve čtvrtek to vypadá na proměnlivou oblačnost až slunečno, vítr mírný. Předpovědi se mírně liší - ale je tu ještě zaručená předpověď místních znalců. Zatím funguje:

Podle starousedlíků: Meg Sleeper (USA) na procházce se svou klisnou Syrocco Reveille potkala místního obyvatel a píše:  Říkal, že je letos víc deště než je obvyklé a minulý měsíc byla pláž pod vodou. Mohu si jen představit obavy organizačního výboru, když má za pár dní mít na startu 200 koní a trať nebude. Také se zmínil, že starousedlíci prý tvrdí, že když je jasně vidět Mont a Tombelaine (jiný ostrov v zálivu), tak bude špatné počasí. Bylo krystalicky jasno… (píše v neděli před pondělním lijákem). Tak jako tak mají organizátoři starosti, protože už museli kvůli bahnu část tratě přeznačit. news.endurance.net