Sezóna na Středním východě pokračuje - Kuvajt, Bahrajn, UAE

25.12.2014 23:01

AKTUALIZACE: Jak dopadla dnešní stodvacítka v Abu Dhabi?

Luxusní automobil Lexus vyhrál Abdullah Rashid Mohammad Saeed Al Naqbi s jedenáctiletým valachem australského chovu Rowallan Dee Jay, trenérem koně je Ahmad Mahfouz ze stájí  Al Hayar. Čas 4:46:15, průměrná rychlost 25,15 km/h.

Al Naqbi se z osmého místa propracoval po čtvrtém kole na druhé místo za vedoucí dvojicí Rashid Saeed Al Kamda -  Baraja, ale strojovým tempem v posledním kolem se dostal do čela, Al Kamda nakonec se šesti minutovou ztrátou skončil druhý, o dalších šest minut dojel na třetím místě Jonatan Rivera Iriarte s HH Ciabu (Uruguay).

 

Vítěz prohlásil, že závod byl navzdory příznivému počasí těžký, zvláště obtížný byl hluboký písek ve druhém kole.

Trenér Ahmad Mahfouz ocenil výkon svého svěřence Rowallana Dee Jay, který je příslibem pro únorový Prezident Cup.

https://m.gulfnews.com/sport/

  • ABU DHABI, Al Wathba - sobota 27. prosince se jede prestižní Sh. Rashid Bin Hamdan Al Maktoum Challenge Festival, 120 km (5 kol 40km, 27km, 26km, 19km and 16km). Vítěz získá automobil Lexus, dotace soutěže činí 1 milion Dh, tj. cca 200 tisíc Kč.

 

  • 20. prosince,  BAHRAJN - National Day Endurance Race Championship, 120 km a 80 km. V hlavní soutěži 120 km zvítězil v čase 4:51:58 (24km/h) Fahad Al Khatri na koni Siba (trenér Ahmed Janahi).

 

  • KUVAJT – v neděli 21. prosince zvítězila Abrar Al-Azemi v závodě na 70 km pro ženy, který se pořádal v rámci 5. ročníku festivalu (Kuwait's Fifth National Heritage Festival) a který zaštítil šejk Amir Sheikh Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.   Soutěže se zúčastnilo 46 jezdkyň z Kuvajtu a ostatních členských zemí GCC. Ve zprávě bylo uvedeno, že konečné výsledky budou známy až podle toho, jak dopadnou  antidopingové testy.

Šéf týmu Al-Kharafi vyslovil uznání jeho výsosti Amirovi za sponzoring závodu a založení jezdeckého střediska (vesnice) na 59. kilometru dálnice Al-Salemi, kde se koná festival.

Vesnice je největším příspěvkem k rozvoji jezdeckého sportu,“ řekl a dodal, že "projekt ztělesňuje Amirovo úsilí na zachování dědictví našich předků."

V pondělí 22. prosince festival pokračoval národní soutěží na 100 km. Zvítězil kuvajtský jezdec Fahad Al-Mutairi na koni Yejdebaz, na druhém místě Abdullah Al-Mutriga (Redam) z Kuvajtu, třetí Kirgiz Abdelhadi Abo-Jemma RPG, čtvrtý  Majed Al-Rashdan  na Meotzadeh, také z Kuvajtu. Konečný výsledek však potvrdí antidopingové testy.

Zatím nejsou kompletní výsledky včetně eliminací k dispozici (a pravděpodobně vůbec nebudou:)

https://www.kuna.net..