Ridgeway Rally - třídenní závod po stopách Římanů

25.12.2016 14:46

V posledním březnovém týdnu roku 2017 se bude v Anglii konat první ročník unikátního vytrvalostního závod Ridgeway Rally, jehož trať vede po nejstarší cestě v Anglii. Chodilo se po ní už před 5000 lety. Ridgeway je anglický termín pro stezky vedoucí po hřebenech, takže se nemusely budovat a spoléhalo se na původní pevný povrch. Také byly relativně rovné - a tedy nejrychleji vedly do cíle, což odpovídalo římským zvyklostem v budování infrastruktury. Zdá se, že spojení vytrvalostních závodů s historií dodává sportovní události jakýsi punc tradice a prestiže - Pony Express, Tevis Cup, Mongolské derby...  a nyní se pojede 89 mil po cestě z období neolitu. Když pomineme chytrý pořadatelský marketing, má to něco do sebe. Tak trochu se vrátit v čase a možná zažít stejné pocity jako pradávní předkové? Dokázat to, co oni?  

Účast: třídenní závod je otevřen pro maximálně 20 účastníků . Ročník 2017 je již zaplněn, ale už dnes se můžete přihlásit na ročník 2018, který se také jede na konci března. Denní etapa je 30 mil (48 km).

 

Kvalifikace: nejedná se o oficiální závod FEI, nejsou stanovena přesná kvalifikační kritérie, ale od zájemců o účast se očekává, že jsou schopni bez problémů 4 hodiny v kuse klusat a cválat.

 

Vítěz: vyhraje rychlost v kombinaci s kondicí.Vítěz získá automobil Range Rover Sport a zlatý pohár Ridgeway Rally.

 

Exkluzivita: výběr účastníků asi nebude náhodný:) Na trati budou někde stany s občerstvením, jezdce večer řidiči zavezou do pěti hvězdičkových hotelů, kde je čeká zábava, společnost celebrit a příslušníků královské krve. 

 

Mezi řádky... na webu se uvádí, že závod je dobrou zkušeností pro koně, kteří ve své zemi nemají možnost těchto terénů - např. ze Středního Východu.