Princezna Haya v čele Dubai Equestrian Club

07.05.2016 11:03

 

Jeho výsost, šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum z titulu své funkce vládce Dubaje, viceprezidenta a předsedy vlády Spojených arabských emirátů vydal rozhodnutí č. 3 2016 týkající se vytvoření rady Dubai Equestrian Club (DEC). 

Podle tohoto rozhodnutí, princezna Haya Bint Al Hussein, manželka Jeho výsosti, šejka Mohammed bin Rashid Al Maktoum, vládce Dubaje, viceprezidenta a předsedy vlády Spojených arabských emirátů, bude řídit správní radu DEC.

Další členové rady: Saeed bin Humaid Mattar Al Tayer jako místopředseda,  dále členové Mulaih Lahej Al Busti, Mohammed Ahmed bin Abdel Aziz Al Shehhi a Hamad Mubarak Buamim. Obnovitelný mandát této správní rady je tříletý. 

Rozhodnutí nabylo účinnosti 28. dubna 2016 a je vyvěšeno na úřední desce.

 

Princezna Haya byla na postu prezidentky FEI v období 2006-2014. Byla první ženou, která reprezentovala rodné Jordánsko v mezinárodních jezdeckých soutěžích (skoky). V roce 2002 ve skocích v sedle irského jezdeckého koně KING CAVALIER (69. místo) a v roce 2006 na OH v Sydney na holštýnské klisně po Landgraf I LUCILLA II (70. místo). Zkusila také vytrvalost - na CEIO 160 km v Aachenu  odstoupila po 2. kole a na otevřeném ME v Compiegne v témže roce rovněž nedokončila. 

(CSI-A Monte Carlo)

 

(Pan-arabské hry 1999, bronzová medaile)

https://www.i-endurance.cz/news/princezna-haya-do-3-mandatu-prezidentstvi-fei-nepujde/

https://www.i-endurance.cz/news/hra-o-prezidentsky-post-fei-a-o-penize/