President Cup Privates BouThib CEN 100 km

20.01.2017 22:06

58 koní startovalo v BouThib (Bouthib International Endurance Village), pouze deset koní dokončilo. Pravidla v Bou Thib zkracují vstupy do VG, část tratě je nepřístupná doprovodu a neupravená, max. TF 56. Velký počet eliminací, z nichž skoro 18% bylo z důvodů metabolických problémů, je nepříjemným překvapením po počáteční euforii, kdy zpřísnění pravidel a motivace vidinou odměny za kondici koně, vyprázdnilo kliniku a ubralo na eliminacích. Pravděpodobně se na počtu koní, kteří nedokončili, podílela část tratě technicky náročným, neupraveným terénem bez přístupu doprovodu (10km v prvním kole, 3 km ve druhém) i 10minutové vstupy do VG - viz. rozpis - CEN100kmPrivatePresidentsCup.pdf (538620) .Nízký počet úspěšnosti ukazuje na nutnost přehodnotit tréninkový program. 

Rychlost nebyla omezena pravidly, ale na její zkrocení stačily limity tepové frekvence a krátké vstupy do veterinárních kontrol. 

 

Po roce úsilí o tranformaci vytrvalosti v BouThib se v zájmu jasné komunikace mezi angličtinou a arbaštinou rozhodl šejk Sultan bin Zayed Al Nahyan pro jeden název BOUDHEIB, což je nejbližší výslovnosti v angličtině. Takže už odpadají zmatky v názvu Bou Thib, Bouthib, Boutheib... 

Pro jednoznačnou identifikaci organizačního výboru je vytvořené oficiální logo vytrvalosti v Boudheib. 

 

Zkratka protokolu v Boudheib je BECA (Boudheib Endurance Challenge Award) a také už je v chodu facebooková stránka https://www.facebook.com/BoudheibEndurance/?fref=ts . 

Nahlédla jsem a zaujala mě Boudheib Academy a vytrvalostní seminář pro studenty jako jeden ze série pro začínající adepty vytrvalosti. 

 

 

Výsledky dle času: https://www.atrm-systems.fr/index0eng.htm

  1. STARLITE - Ispak Khan Najru Khan, 18,86 km/h
  2. MEDJING DE PIBOUL - Ghaidt Abdul Wahid Khamis Saqer, 18,49 km/h
  3. REMRAMH - Humaid Matar Rashed Al Mazrooui, 18,49 km/h
  4. RIANA HARANA - Jonathan Lopez, 17,8 km/h
  5. VOYOU DE BOTREZ - Rafik Umed Ali, 16,78 km/h

 

Výsledky BECA:

 
  1. VOYOU DE BOTREZ
  2. REMRAMH
  3. HM LOVE RAY