Nordic Baltic Championship – Froland 28.6.2014

03.07.2014 11:45

Trenér norské ekipy Leonard Liesens dovedl své svěřence k vítězství severského mistrovství Nordic Baltic Championship. Tento šampionát neprověřuje jen vytrvalostní jezdce, ale i zástupce ostatních disciplín. Účastníky jsou jezdci ze Skandinávských zemí (Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko) a zemí Pobaltí (Estonsko, Litva, Lotyšsko).

Trať v Norsku byla nesmírně obtížná, vedla kamenitými cestami, lesem, bylo zde hodně stoupání a klesání, navíc v této části Norska neprší a zem byla vyprahlá.

50 dvojic kategorie seniorů se zúčastnilo CEI**120 km a CEI*80 km jeli junioři. Norové pod taktovkou Liesense získali zlato v obou kategoriích v týmech i jednotlivcích. Dobrou přípravu koní podtrhla i Cena kondice vítězného jezdce v seniorské soutěži - Nora Ydstebo Vidar s koněm Shah Nahim.  Také načasování norského úspěchu se podařilo, protože Prezident Norské jezdecké federace Per Anders Owren se byl poprvé podívat na vytrvalostní závod právě do Froland. V rámci NBCh se konala i soutěž CEI*** 160 km, které se zúčastnila jediná a současně vítězná dvojice Camila Kvandström - Sokrates ze Švédska (plus získali Cenu kondice). Výsledky na https://www.endurance-timing.net/event_news.php?id=189

Leonard Liesens povede v Praze v srpnu seminář – podrobnosti na www.vytrvalost.com

Zdroj: news.endurance.net