Národní federace UAE řeší situaci kolem suspendace

31.05.2015 12:49

27. května se v Lausanne sešli zástupci Národní federace UAE a FEI, aby si vyjasnili podmínky, které bude potřeba dodržet, aby FEI dočasné pozastavení členství zrušila. Podle generální sekretářky FEI Sabrine Zeender byla schůzka velmi konstruktivní a jistě nezůstane u jedné. Následně byla EEF jasně informována o tom, co je potřeba učinit.

 

První krok EEF

EEF (Emirates Equestrian Federation) svůj závazek na udržení vysoké úrovně sportu podtrhla založením Endurance committee -  vytrvalostního výboru.  Jeho úkolem bude monitoring a dohled nad národními i na mezinárodními závody v UAE.

 

Vytrvalostní výbor pod přímým dozorem Olympijského výboru UAE má zájem na úzké spolupráci s FEI za účelem zajištění dodržování pravidel a předpisů ve všech závodech v UAE.

 

 

Odvoláváme odvolání

Generální sekretář EEF Taleb Al Muhairi řekl: " Jsme vedoucí organizace jezdeckého sportu ve Spojených arabských emirátech. Naším cílem je usilovat o dosažení vysoké úrovně sportu a také současně podporovat jeho růst a zajistit welfare koní i jezdců. Uvědomujeme si, že nejlepší  cestou k tomuto cíli je úzká spolupráce s FEI, jako svrchovanou mezinárodní autoritou. Z tohoto důvodu odvoláváme své odvolání proti suspendaci."

"EEF vžda dbala na ty nejvyšší standardy welfare koní a jezdců a nový vytrvalostní výbor bude na tomto základu dále stavět ve spolupráci s FEI, aby bylo zajištěno dodržování pravidel napříč UAE. "

 

https://i-endurance.webnode.cz/news/suspendace-narodni-federace-uae-v-praxi/

www.eef.ae