Juniorský evropský šampionát - Španělé první, zbytek nikde

02.09.2016 23:44

Parafráze výroku na adresu legendárního Eclipse není v letošním juniorském mistrovství Evropy ve vytrvalosti přehnané. Celý tým jako jeden muž (spíše žena) pod vlajkou Španělska ve vteřinových odstupech protnul cílovou čáru, která zůstala osamocena dalších 15 minut. 

Navzdory očekáváním organizátorů nebyla startovní listina dlouhá - 39 jmen, 11 zemí. Chyběli nejen Maďaři, Poláci, ale i Češi a Slováci (Lucia Supeková jn. odstoupila před závodem).

Španělé měli celý 120 km závod v portugalském RioFrio pod kontrolou od prvního do posledního kilometru - jen jejich pořadí se na špici měnilo. Šampionát dokončilo 21 jezdců.

 

Jednotlivci

1. Časem 5:14:57 a rychlostí 22,86 km/h na evropský trůn usedla Paula Muntala Sanchez - ECHO FALLS, která letos ve svých 21 letech kariéru v kategorii juniorů - mladých jezdců končí.  ECHO FALLS je ara-appaloosa, i když je někde zmíněn jako hispánský arab. 

Po vteřinách následovaly další španělské dvojice:

2. Laura Pina Fernandez - CADIGAAM
 
3. Bruna Aumatell Pujos - LLUDRIGA DE MASFERRER
 
4. Raquel Codina Costa - KALIMA CASANOVA
 
5. Naroa Ibanez Calvo - ESCARSI
 

Po drahné čtvrhodince od dojezdu španělské ekipy se objevily francouzské jezdkyně - Henriette d´Ursel (WLOSZKA FONTANEL) a Emma Frances (dcera Jeana Philippe Frances) s QUOKIN DE PSA - bohužel jen tyto dvě, týmové stříbro se nepovedlo, když po druhém kole vypadly dvě dvojice týmu a po třetím ještě jedna. Velká Británie dopadla ještě smolněji - nedojel ani jeden člen týmu. 

  

VÝSLEDKY: CHEUJY_2016_RioFrio_IND.pdf (127540)

Týmy

1. Španělsko

2. Itálie

3. Portugalsko

4. Belgie

5. Holandsko

 

VÝSLEDKY: CHEUJY_2016_RioFrio_TEAM.pdf (90541)