„Meydan“ nebude

28.02.2015 19:32

Britové pozastavili jednání

Dnešní vývoj pokračoval na ostrovech - výbor britské vytrvalost (EGB) po jednání s britskou jezdeckou federací dospěl k  rozhodnutí pozastavit  další jednání ve věci sponzorské smlouvy s Meydan Group (UAE) – k nelehkému rozhodnutí dospěla i navzdory tomu, že jezdci přijdou o troje závody v Euston  Parc. Předseda EGB John Hudson ve svém prohlášení vyjádřil naději, že se podaří realizovat alespoň některé plány pro rozvoj disciplíny, i když to bude obtížné.

Klusák, který přepisuje historii vytrvalosti

Splitter Creek Bundy je jméno koně, kterého si bude vytrvalost pamatovat. Koně, který si musel zlomit obě nohy a být nadopovaný, aby se mezinárodní  vytrvalost vzbouřila a FEI bouchla do stolu s jasným – takhle NE. Koneckonců je načase, než se špinavé prádlo vytrvalosti začne prát ve veřejných médiích a z image krásné disciplíny zbudou jen drastické obrázky.   

FEI překvapila rasantní odpovědí na „poslední kapku“, kterou přetekl pohár trpělivosti s excesy odehrávající se v pouštních vytrvalostních závodech.  Jednoduše vyškrtla dva závody v UAE ze svého kalendáře, které se mají konat v březnu.  Podporu tomuto kroku promptně vyjádřila Austrálie, Francie, Belgie.

FEI na případ Splitter Creek Bundy zpočátku reagovala jen lakonickým prohlášením, že národní závody se konají mimo její jurisdikci a proto nemůže zasáhnout. Fotografie koně potácejícího se na trati s oběma zlomenýma nohama pochopitelně vyvolala bouřlivý odpor, objevila se fakta o dopingu tohoto koně.  Národní federace vyjádřily jasný nesouhlas s touto situací ve svých oficiálních nótách – přesněji jen ty nejaktivnější tažné síly   - Švýcarsko, americký svaz vytrvalosti AERC, Austrálie, Belgie, Dánsko, Francie, Nový Zéland, Německo… 

Mezi mlčící většinu federací patří UAE  a je dost možné, že zákona akce a reakce zcela selže, protože žádná reakce nebude – a budou si hrát na svém vlastním pouštním písečku.

Zdroj:

www.fei.org

news.endurance.net