sport bez hranic


Lucie Škábová čtvrtá v Bábolně v CEI 120 km (a přehled českých úspěchů v historii závodu)

01.05.2016 22:32

Bábolna Derby 2016

13. ročník oblíbeného svátku vytrvalců v Bábolně, místě arabským koním zaslíbeném, se konal pod záštitou HH Šejk Mansoor Bin Zayed Al Nahyan Global Arabian Horse Flat Racing Festival (Global Festival). Na programu bylo 5 soutěží od CEI 80km do CEI3ˇ160 km. Českým jezdcům se zde většinou podaří uspět a tradici i letos udržela Lucie Škábová na klisně SAHAR , která byla 4. na 120 km trati.

Foto Zuzana Beranová

Zahraniční účast byla pestrá - kromě domácí, maďarské ekipy, zde měly své zastoupení Slovensko, Česká republika, Rakousko, Francie, Čína, Rumunsko, Srbsko, Bulharsko, Polsko. 

 

  • V nejtěžší soutěži CEI3ˇ160 km odstartovaly jen dvě dvojice a dokončil bulharský jezdec Miroslav Borshosh - NAZEEM (13,254 km/h).
 
  • Do CEI2ˇ120 km nastoupilo 15 jezdců, 8 dokončilo. Stylem téměř start - cíl zvítězila slovinská jezdkyně Helena Okorn - HS EBLA, když vedla 4 kola, jen v posledním 20 km kole získal minutový náskok polský jezdec Woiciech Heliasz - SINDA. 15 letý HS EBLA podle slov Heleny Okorn nenechal svou jezdkyni na holičkách a vybojoval vítězství v čase 6:35:29 (18,206 km/h).  Helena Okorn tohoto koně jezdí 9 let. Na třetím místě dokončila reprezentantka Francie Marion Wasilewski - QUERNIKA DU CADE a 4. místo v čase 7:32:43 (15,904 km/h) obsadila Lucie Škábová na klisně SAHAR
  • Lucie Škábová si k cennému 4. místu se SAHAR přidala ještě vítězství v CEN 80 km na SUHEYLA (čas 4:57:56, 16?111 km/h)
 

 

Výsledková listina CEI2ˇ120 km: Babolna_2016_C2 (1).pdf (97921)

Všechny výsledky 13. ročníku: www.endurance-timing.net a české https://www.endurance.cz/vysledky/?ID_zavod=306

 

 

Češi na tratích Bábolna Derby 2006-2015 (120 a 160 km)

 

2006

CEI3ˇ160 km (dokončilo 8 z 12)

4. Ludmila Matějíčková - SAFIR  (15,0 km/h)

6. Jaromír Široký - CESARIO MANFRED (13,5 KM/H)

 

2007

CEI2ˇ120 km (13/16)

5. Emil Stefek - UMAG (17,3 km/h)

 

2008

 

CEIYJ 2ˇ120 km (7/8)

3. Markéta Terberová - WELFARE (17,0 km/h)

7. Martina Drásalová - SALEM ALEPPO (14,6 km/h)

 

2009

CEI3ˇ160 km (9/14)

6. Petr Jadlovský - UCTA K TEBE (15,9 km/h)

 

Mistrovství světa juniorů - CH-M-YJ-E 120 km (67/93)

18. Tereza Kucharská - CHOSITA (20,2 km/h)

36. Kateřin Kyselá - POESIA (19,2 km/h)

56. Silvie Lorenzová - MODEM 29 (16,4 km/h)

57. Kateřina Hemzalová - ARISTA (16,4 km/h)

 

CEI2ˇ120 km

1. Jakub Kyselý - WOODY 3 (19,5 km/h)

 

2010

CEI3ˇ160 km (6/6)

 2. Kateřina Kyselá - POESIA (16,3 km/h)

3. Silvie Lorenzová - MODEM 29 (16,3 km/h)

6. Petr Jadlovský - ARSAN (14,3 km/h)

 

CEIYJ 2ˇ120 km (5/6)

1. Kateřina Hemzalová - ARISTA (19,3 km/h)

5. Miroslav Jadlovský - KAHIRA (13,3 km/h)

 

2011

CEI3ˇ160 km (8/13)

3. Petr Jadlovský - NAOMI DAKOTA (16,3 km/h)

 

CEIYJ 2ˇ120 km (9/9)

5. Natálie Terberová - JOUILIK DE VILLENEUVE (16,3 km/h)

9. Terez Kucharská - SIRHAEL (14,7 km/h)

 

2012

CEI3ˇ160 km (7/13)

6. Vladimíra Šebková - HABIB (13,7 km/h)

 

CEI2ˇ120 km (8/16)

6. Dana Hladišová - DEAN (14,4 km/h)

8. Tomáš Pflug - SPLIT (12,9 km/h)

 

Mistrovství světa mladých koní 7 let - CH-M-YH-E 7 YO (17/36)

1. HH Sh Nasser Bin Hamad Al Khalifa - DHAB (21,7 km/h) - kůň českého chovu

15. Hana Keltnerová - EROS 6 (16,5 km(h)

 

Mistrovství světa mladých koní 8 let - CH-M-YH-E-8 YO (14/30)

12. Dana Hladišová - DEAN (16,5 km/h)

 

2013

 

CEI3ˇ160 km (2/6)

1. Tereza Kopecká - ARMANDA S (15,0 km/h)

 

CEI2ˇ120 km (10/18)

1. Petr Hladiš - DEAN (15,9 km/h)

4. Petr Jadlovský - RACHEL 4 (15,2 km/h)

7. Magdaléna Prikrylová - KADI (14,6 km/h)

 

CEIYJ 2ˇ120 km (4/4)

2. Karolína Pflugová - KEVIN 7 (16,8 km/h)

4.Luisa Kopecká - WINT (12,8 km/h)

 

2014

CEI3ˇ160 km (5/9)

5. Petr Jadlovský - RACHEL 4 (15,7 km/h)

 

CEIYJ2ˇ120 km (6/7)

5. Karolína Pflugová - KADI (15,5 km/h)

 

2015

CEI2ˇ120 km (9/16)

4. Petr Jadlovský - RACHEL 4 (15,9 km/h)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět