High Tatras Cup 2015

18.07.2015 21:39

Oprava pořadí - zvítězila Tereza Kopecká s Armandou S!!! Mimochodem je Tereza Kopecká v současné době 3. v žebříčku FEI jezdců vytrvalosti.  Mistryní Slovenska je Dominika Kleinová - Syrah.

Pořadí:

1.Tereza Kopecká - ARMANDA S

2. Kata Feketene Wachtler - O´BAJAN HUNCU

3. Dominika Kleinová - SYRAH

AKTUALIZACE 19.7.10:55: stav po první fázi druhé sedmdesátky: Lucie Škábová se Žoly nepokračují (kulhání), vpředu se drží YASIRA s Lydií Fonferovou, pokud zvítězí, pak to bude její páté vítězství ve hvězdových soutěžích a třetí v řadě. Armanda S oproti včerejšku zpomalila, dnešní první kolo jela na hranici 15 km/h, ale vstupovala do veteriny rychleji než  přední jezdci.

 

Mengusovce pod monumentálními kulisami Vysokých Tater jsou tento víkend dějištěm mezinárodních závodů v soutěžích:

CEI 80 km,  CEI2ˇ2x70 km (Mistrovství Slovenska seniorů ve vytrvalosti), CEIYJ 80 km

Pořadatel - JK Napoli Šamorín

Ve dvoudenním závodě si zatím nejlépe vede Tereza Kopecká s Armandou S, dvojice Lucie Škábová - ŽOLY je na třetí pozici. Kromě zahraničních účastníků z České republiky, Maďarska a Ukrajiny se v této soutěži rozhodne o titulu Mistra Slovenska mezi šesticí jmen. Mecenáš jezdeckého sportu na Slovensku, Mario Hoffmann, bude bojovat o titul v sedle 8 letého a zatím nepříliš ostříleného TOM JONES FT, Feras Boulbol naopak vede zkušeného desetiletého hřebce AL ABJAR I, čtvrtého z letošní tříhvězdové 160km v Soltu. Zajímavá je také 10letá klisna SYRAH jezdkyně Dominiky Kleinové, trať 2x70 km v Mengusovcích si již projely v v roce 2013 (12. místo). KAMAR (jezdec Martin Bakoš) má letos za sebou pěkné 2. místo ze 120 km v Plaveckém Podhradie, SALLYMA (Lucia Rovna), 9 letá klisna, se letos blýskla 3. místem v CEI 80 km v Bábolně. Posledním vážným kandidátem na mistrovský titul je YASIRA (jezdkyně Lydie Fonferová, je také majitelkou klisny). Teprve 8letá  Yasira má za sebou od roku 2014 šest hvězdových soutěží bez jediné eliminace a z toho 4 první místa - to vše do té doby se Simonou Chlpacovou (dcera Lydie Fonferové).

Výsledky: www.endurance-timing.net