EEER 2014 – pokračuje 11 jezdců

19.09.2014 22:44

AKTUALIZACE 20.9.2014 23.00:

Páté vítězství klisny Marilyn 5, Petr Jadlovský šestý

Výsledková listina oproti startovní prořídla na 8 dvojic, které napínavý třídenní závod na 236 km dokončily. Petr Jadlovský s Naomi Dakotou se posunuli na konečné 6. místo.

Favorité potvrdili své kvality a Marilyn 5, klisna Andrease Kindermanna z Rakouska si připisuje páté vítězství z pěti mezinárodních soutěží v řadě. Druhému Jozsephu Tothovi se Siglavy Bagdady Aladin chyběla na celkový čas vítěze pouhá setina vteřiny, třetí Mario Hoffmann se Sonic de Villaformiu ztratil na vítěze jen pět setin vteřiny.

Čtvrté místo patří Juan Carlos Ruiz de Villa Fernandez ze Španělska s desetiletou anglo-arabskou klisnou Lan Bugati se ztrátou na vítěze 22 minut, pátá je Maritza Pereirea se svou stálicí Bidjanne se ztrátou 25 minut na vítěze.

Šesté místo patří Petrovi Jadlovskému s Naomi Dakotou a v minutovém závěsu za ním dojela Petra Hubačová s 12letým valachem Ocaz. Oba měli ztrátu na vítězný čas necelé dvě hodiny.

Tři a půl hodinová ztráta na vítězný čas, ale kůň „fit to continue“ znamenaly 8. místo pro německou dvojici Daniela Kübbeler a 14 letý Buddy D.

Z 19 jmen na startovní listině zůstalo 8 jmen na výsledkové.

https://www.endurance-timing.net/pdf/schedule/EEER2014_Total.pdf

 

Po druhém dni přibylo eliminací – bohužel se to týká i Terezy Kopecké s Tuzemcem (MET). Petr Jadlovský a Naomi Dakota jsou na 11. místě. Vede Jozseph Toth se Siglavy Bagdady Aladin (HUN) před Andreasem Kindermannem s Marilyn 5 (AUT). Tothův devítiletý Shagya arab si zatím udržuje v mezinárodních soutěžích čistý štít – z devíti závodů (z toho tři 3x70 km a tři 160 km) nebyl ani jednou eliminován, v květnu v Šamoríně soutěž CEI´´´160 km vyhrál.

14 letá klisna Andrease Kindermanna sice absolvovala od roku 2012 4 soutěže – 2x80m, dvě 120 km a jednu 160 km, ale pokaždé zvítězila, CEI´´´160 km v Solt-Révbérpuszta průměrnou rychlostí 18,33 km/h. Ve vedoucí skupině je však celkem šest koní – na třetím místě van Cauter Julien – Aicha D´Elixir z Belgie, na čtvrté pozici se zanedbatelnou ztrátou Španěl Ruize de Villa s Lan Bugati, pátým jezdcem skupiny je slovenská dvojice Mario Hoffmann – Sonic de Vilaformiu a těsně za ním zkušená Belgičanka Maritza Pereira s Bidjanne. Zítřejší finálový den bude určitě napínavý.