Dcera klonu na trati CEI3* 160 km ve Fontainebleau

02.04.2017 19:56

Ve výsledkové listině letošního CEI3* Fontainebleau se objevil zajímavý kůň z hlediska poněkud "syntetického" původu - klisna Une Pierazade du Vialare

5. května roku 2008 se ve Francii narodil první kůň po klonovaném koni, klisnička(foto) UNE PIERAZADE DU VIALARE. Jejím otcem je PIERAZ CRYOZOOTECH , klon světového šampiona Pieraze, a matkou DZIUPLA, klisna zakladatelka vytrvalostního hřebčína "Elevage du Vialare". 9letou klisnu Une Pierazade du Vialare jezdí na mezinárodních závodech od začátku zkušená Melody Theolissat . 

První stošedesátku v San Rossore dcera Pieraze nedokončila - po posledním, 5. kole vyloučena na chody, závod dokončili pouze dva koně z deseti), ale poslední březnový den ve Fontainebleau dojela na 4. místě. Jistě bude zajímavé sledovat další vývoj kariéry této hříčky - nikoliv přírody, ale lidské vědy.  Šampion Pieraz je spjatý s velkým jménem vytrvalosti, Valerie Kanavy - viz. článek.

Pozn. -  v případě Pierazady se jednalo se o prvního klonovaného koně ve Francii, úplně prvním klonem koně na světě byla klisna Promethea (hafling). 

V soutěži  CEI3*160 km startovalo 39 koní, 18 dokončilo. 

Vítězem se stal Jean Philippe Frances a SECRET DE MON COEUR (19,643 km/h), bronzový medailista z ME v Šamoríně,světový šampion mladých koní. O 7 minut později projela cílem Virginie Atger na COMET D´ARDENE . Téměř současně, jen o dvě setiny vteřiny později, dokončila na třetím místě Sandra Dahl - QUETSCH DES ACACIAS

 

Výsledky: Fontainebleau2017.pdf (207269)