Americké NE účasti na závodech skupiny VII

10.02.2015 23:03

Zatímco se v různých evropských médiích hořekuje nad mrtvými koňmi z Al Reef Cup  (zatím se stále píše o třech koních a jednom jménu), Američané budou na vytrvalostní konferenci v březnu (6.-7.3. Reno, Nevada) hlasovat o návrhu  AERC týkající se zákazu účasti na národních závodech skupiny VII pod hrozbou sankcí.

 

Návrh výboru AERC (autorem Terry Woolley, ředitelka AERC a předsedkyně výboru pro soutěže)

Počínaje 8. březnem 2015 AERC zakazuje všem svým členům účastnit se nebo být zapojeni do všech závodů konaných mimo FEI ve skupině VII nebo na soutěžích mimo FEI sponzorovaných skupinou VII - a to pod hrozbou ztráty členství v AERC, bodů a počtu mil po dobu 12 měsíců od účasti v takových závodech.

 

Terry Woolley návrh zdůvodnila tím, že nad národními závody skupiny VII není žádná kontrola a členové AERC mají alespoň možnost se rozhodnout, zda se těchto závodů zúčastní nebo ne. Stejně jako mnozí další sdílí pocit, že pokud by se členové těchto závodů účastnili, vrhne to špatné světlo na celou organizaci. Cítí, že je důležité, aby mohli říci, že členové AERC nebudou startovat v soutěžích, ve kterých není zajištěno welfare koní. Tento návrh, pokud projde, žádným způsobem nebrání mezinárodním jezdcům v účasti na soutěžích FEI.

Faktem je, že pokud si kůň zlomí obě nohy na rovině, předtím byl na třech závodech eliminován pro kulhání, je zřejmé, že nejde o nešťastnou náhodu, ale selhání v oblasti tréninku a samotného způsobu jízdy.

Další dozvuky a "objevy" po  Al Reef Cup:

  • Na startovní listině Al Maktoum Challenge figurují tři koně se stejným číslem čipu – překlep?

Start.č. 151 - THORR D ALAUZE 104KN86 – 151

Start. č. 152 - Sparky UAE01662 – 152

Start.č. 153 - QUAID UAE 0956 – 153

Čip: 250259700016840

Startovní listina Al Reef Cup.pdf (6913244)

Opravdu nemůže FEI nic dělat? Podle tohoto zdroje by se něco našlo...

  • FEI by měla prověřit legitimitu prohlášení závodů za kategorii CEN. Pokud dojde k názoru, že šlo o neoficiální soutěž, pak by měla každému z jezdců FEI vystavit zákaz účasti v CEI po dobu 6 měsíců.
  •  FEI by mohla změnit pravidla – například požadavkem na národní federace, aby byla nastavena pravidla welfare FEI v každé soutěži, která je svou obtížností na mezinárodní úrovni.
  • Pippa Cuckson napsala další článek "Mlčení jehňátek" jehňátka je samozřejmě FEI, která nedokáže kotrolovat své národní federace

Zdroj:

www.aerc.org

https://epona.tv/blog/2015/february/enduring-to-the-end

https://www.facebook.com/cleanendurance?fref=ts