650 slov a splněný sen o Tevis Cup

06.05.2015 11:37

Mládí vpřed - napište esej o Tevis Cupu v rozsahu 650 slov a ten, kdo nejlépe v tomto slohovém útvaru odpoví na tři otázky, dostane zkušeného koně a zaplacené výlohy spojené s účastí v tomto legendárním závodě.

Otázky byly prosté:

1. Proč mám rád vytrvalost?

2. Co mě motivuje k tomu, abych v ní vyniknul?

3. Proč chci jet Tevis Cup?

Tak znělo zadání soutěže pořadatelů legendárního závodu pro mladé jezdce od 18 do 22 let. Uzávěrka pro zaslání slohových děl  byla stanovena do 29. dubna a na vyhodnocení měli pořadatelé čas do 15. května. Pospíšili si a již známe jméno šťastné výherkyně – je jí 22 letá Chantelle Du Plessis z Jihoafrické republiky. Při výběru uchazečů o start v TC se samozřejmě přihlíželo i ke zkušenostem (podmínkou byly zkušenosti z mezinárodních závodů). Chantelle Du Plessis je už pátým rokem „doma“ na tratích a ve stájích UAE.  Svou první stošedesátku letos v únoru nedokončila, ale má na svém kontě řadu úspěchů na 120 km tratích – výhradně v poušti. Jejím partnerem v Tevis Cupu bude Quick Sands a k dispozici bude mít také kompletní tým a Easy Boots. 

Náklady spojené s cestou a účastí hradí významná developerská společnost z Dubaje - EMAAR. To samozřejmě může vyvolat i negativní reakce v souvislosti se situací ve vytrvalosti v UAE , ale vůči osobě výherkyně by nebylo fér reagovat jinak, než blahopřáním k vítězství. Pozadí celé soutěže není její věc. Postoj, nikoliv černobílý,  americké vytrvalosti k vytrvalosti v UAE vyjádřil, byť v jednom řádku,  ve svém otevřeném článku v květnovém vydání Endurance News  (AERC and the World)  prezident AERC Michael Cambell - "It is certainly likely that not all UAE riders, owners and trainers mistreat horses and cheat... tedy ne všichni jezdci, majitelé a trenéři v UAE špatně zacházejí s koňmi a podvádějí, ale... " - samozřejmě následuje podpora rozhodnutí FEI vůči UAE.

Doufejme, že vás budu brzy moci seznámit s vítězným esejem, který jistě potvrdí i slohové kvality výherkyně.

Zdroj:

https://www.horsereporter.com/2015/05/05/2015-dream-of-riding-tevis-entry-chosen

www.fei.org

https://www.teviscup.org/tevis-2015/dream-of-tevis-contest

https://aerc.org/ENMay15Pres.aspx