18 letý kůň zvítězil v TOM QUILTY CUP 2014 (a úvaha o deadline…)

05.10.2014 22:39

Vítězkou Tom Quilty Cup 2014 a šampionkou Austrálie se stala Jeniffer Langridge na 18 letém ar. valachovi  TARANGOWER CRESCENDO. 163 km zdolali za 9 hod 13 minut a 25 vteřin.

Pro 18 letého Crescenda to nebylo první, ale  druhé  vítězství v TQC – s jezdcem Brook Sample (NSW) zvítězil v TQC v roce 2009. Tehdy Sample vyrovnal dosavadní rekord Meg Wade (o ní více v článku Od Shahhzady po Yamamah)–  stejně jako ona dosáhl již čtvrtého vítězství v TQC. Mohl to být v dalších letech zajímavý boj o nejlepší statistiku vítězství mezi Sample a Wade, bohužel Margaret Wade ten rok utrpěla těžký úraz, který ji z další účasti v TQC vyřadil (nicméně v roce 2011 v TQC kralovala její klisna Kurrajong Concorde = Yamamah). Sample pak ve svém vítězném tažení pokračoval i v dalších letech. Loni si připsal své osmé vítězství (Brookleigh Excalibur) v těsném souboji právě s Tarrangower Crescendo (jezdec Akhmed Pshunov).

Jeho snem je dosáhnout na deset.  Poprvé vyhrál v tomto závodě v 16 letech a byl statisticky nejmladším vítězem. Jenže letos jeho uspokojivou bilanci přerušila Jeniffer Langridge.

Crescendo si dojel také pro zvláštní cenu pro koně, kteří zvítězili po několikáté v kategorii střední a těžké váhy – včetně aktuálního závodu. Cena SHAREYM Memorial je připomínkou hřebce Shareym, který vyhrál v letech 1966 – 1973 TQC celkem 6x.

Ceny kondice podle váhových kategorií:

HW - Alan Mackinder & Jezabelle Sweet Dreams

MW - Kristie Taprell & Castlebar Belair
LW - Dianne Walsh & Razorback Silver Wings
JNR - Colleen Krahnen & Kalkadoon Viva

Tip pro WEG?

Jak Tevis Cup tak Tom Quilty Cup má nastavený limit časový – „deadline“ pro jezdce je 24 hodin. Těm nejlepším to netrvá zdaleka ani polovinu času, ale je tu dostatek prostoru pro ohled na počasí, terén a vytrvalé koně.