Virginie Atger vítězkou v Santa Susana

14.12.2018
První víkend v prosinci se konal ve Španělsku 65.ročník nejstaršího vytrvalostního závodu v Evropě CEI3* - 2x 96 km ( 192 km). Zvítězila  francouzská elitní jezdkyně Virginie Atger na 10letém  COME'T D'ARDENE v čase 11:45 (16,33 km/h), který se v tomto závodě před dvěma lety jako somiletý umístil na třetí příčce. Jen o vteřinu pomalejší byl další zástupce Francie - jezdec Charles Cappeau  a 8letým ALTAIR DU LIAUMIES. O deset minut později dorazil do cíle Ital Carlo Baiguera s 11letou klisnou, podílovou arabkou ARECA DELLA BOSANA - ta mj. dokončila letošní Florac 160 km na 11 místě a z 11 hvězdových závodů všechny dokončila, pokaždé se svým jezdce a majitelem Baiguerou.

96 km denní porce byla rozdělena na tři kola 36, 33 a 27 km. Atger byla po prvním dnu na 10. pozici, druhý den se rychlostí přes 18 km/h  posouvala do čela. 

Před 4 lety tyto závody v turistické oblasti Katalánska měly s pokračováním tradice problémy, ale nakonec se pořadatel našel (Club Hipica Mannileu se sponzory Meydan Group, sedlářství Setzi Saddles a Dubai Equestrian Club). 

Trať nevede po plážích, ale pohořím Montenegro, na jehož úpatí se Santa Susanna nachází. Tomu také odpovídají průměrné rychlosti. Letos závod sponzorovaly SportHG and Meydan. Město Santa Susana tento závod hostilo  už po devatenácté.Na start náročné tratě se postavilo 19 dvojic, ale jen 7 závod dokončilo.