BLACK LIST

Zde budu uvádět jména jezdců, kteří při závodech svého koně nadměrně a neurvale pobízeli, podváděli a jinak porušovali pravidla. 

Budou nebo byli  potrestáni? 

  • Khalid Jumaa Salem AL KHATRI (UAE) - koně CASTLEBAR NATO (č. 89, cca 3:23), při CEN 100 km 8.prosince 2018 švihal otěžemi, kopal do něj, přestože bylo jasné, že už nemůže, následně kůň spadl, došlo ke katastrofickému zranění. Tento mladý jezdec zatím na mezinárodních závodech dokončil 9x z 25 soutěží.


  • Zayed AL MARRI (UAE) - Valach MA TAHM utrpěl fatální zranění ve třetím kole.První dvě kola absolvoval rychlostí přes 26 km/h. Není video k dispozici. Jezdci je ovšem letos 14 let - potrestejte trenéra. Ale kdo to je? 
  • Humaid Matar Eid Juma AL FALASI - je to starší, ale...fotografie koně na trati se zlomenýma nohama odstartovala před 3lety velké pozdvižení vytrvalostní veřejnosti a další kroky FEI až po vyloučení národní federace UAE z FEI. Jednalo se o valacha standardbred x arab SPLITTER CREEK BUNDY. Jezdec, tehdy 16letý dokončil první kolo rychlostí 28,5 km/h. Jednalo se o CEN 100 km Al Reef Cup ze dne 31.ledna 2015. Jezdec nebyl potrestán tribunálem FEI, protože se jednalo o národní závody - nicméně, když se podíváte na jeho výkonnost, jezdíval až do té skandální jízdy v Al Reef Cup dost rychle (zvítězil v CEI 80 km pr.rychlostí přes 30 km/h) - do kolotoče hvězdových závodů naskočil o 8 měsíců později, ale evidentně šlápl na brzdu a nepřekračuje 20 km/h. Přestože si dělám iluze, že se ho ta událost s Bundym dotkla a "šel do sebe", ponechám si ho na tomto seznamu. Zatím.